• Dzień liczby PI

• 14 marca świętowaliśmy wspólnie z klasami IV-VIII Dzień Liczby Pi , Na wstępie uczniowie obejrzeli krótki film o liczbie oraz kilku ciekawostkach z nią związanych . Następnie chętne osoby przeprowadziły doświadczenie polegające na wyznaczeniu Pi. Kolejny etap zajęć zaangażował absolutnie każdego! Uczniowie otrzymali wykreślanki o tematyce matematycznej tylko z pozoru łatwe do wykonania. Na szczęście większość poradziła sobie z zadaniem bezbłędnie. Punktem kulminacyjnym spotkania okazał się konkurs na Mistrza Pamięci Liczby Pi. Wszystkich zaszokowała uczennica klasy VIII Małgorzata Kwaśnicka, która zapamiętała aż cyfry po przecinku!!! Drugie miejsce zdobyła Nikola Uzarska, podając 16 cyfr. Serdecznie gratulujemy wygranym oraz pozostałym uczestnikom. Po konkursie przyszedł czas na zabawę. Uczniowie rozwiązywali wylosowane rebusy. Na koniec zajęć wybrany przedstawiciel walczył dla swojej klasy o "dzień bez pytania i kartkówek" w Matematycznym Kole Fortuny. Zwycięstwo zdobyła klasa 8! Dziękujemy Pani Paulinie Ziółkowskiej i Pani Annie Smolińskiej za przygotowanie zajęć.

• Teatr Kurtyna

• W dniu 06.03.2024 r. odwiedził nas znowu teatr Kurtyna z Krakowa. Oddział przedszkolny i klasy I-III obejrzały przedstawienie profilaktyczne zatytułowane „Dobre zachowanie”, które mówiło o dobrych obyczajach i byciu kulturalnym oraz uprzejmym. Uczniowie dowiedzieli się również jaką rolę w naszym życiu odgrywają przyjaciele i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Klasy IV-VIII wzięły udział w spektaklu "Światełko w tunelu", który poruszył temat alkoholizmu i agresji wśród dzieci i młodzieży.

Aktorzy opowiedzieli historię chłopca doświadczającego przemocy ze strony ojca alkoholika. Bohater nie radził sobie z sytuacją, a swoją złość przenosił na kolegów. Zmianę w zachowaniu chłopca dostrzegł jeden z nauczycieli, który zdobył zaufanie chłopaka. Spektakl pokazał uczniom, że zawsze mogą liczyć na pomoc ze strony swoich pedagogów.